POLITICIENII ROMANI
Constitutia garanteaza libertatea exprimarii

Ramna are un viceprimar ecologist

Punct final la alegerile locale

Consiliul Local Ramna, în ședința din 20 noiembrie, a avut, printre punctele de pe ordinea de zi și un punct ce prevedea alegerea viceprimarului. Cu 7 voturi din 11 exprimate viceprimar a fost ales Octavian Ursulescu, ales pe listele Partidului Ecologist din România.

„Pe această cale aș vrea să le mulțumesc din inimă tuturor celor care au crezut în mine și mi-au oferit onoarea de a fi viceprimar! Doamna primar, stimați colegi consilieri locali, vă promit că veți găsi în mine un om de echipă și de încredere.

Iar pentru cetățenii din comuna Ramna le promit că împreuna cu doamna primar Magdalena Ciurea vom duce la bun sfârșit ceea ce cu toții ne-am propus pentru comuna noastră. Canalizare, străzi și drumuri reabilitate, dispensar medical bine echipat și scoli modernizate. Acestea pe lângă multe alte proiecte pe care, cu ajutorul lui Dumnezeu, vom reuși să le aducem la îndeplinire. Impreuna cu doamna primar Ciurea Magdalena și colegii consilieri locali vom face o echipa unita pentru comunitatea noastră.

Viceprimar Ramna - Caras Severin
Viceprimar Ramna – Caras Severin

În plus, ușa mea va fi deschisă tuturor. Acum: la muncă!” ne-a declarat Octavian Ursulescu.

„Am spus mereu și iată că și dovedim că este rândul tinerilor. Trebuie ca cei compromiși și învechiți în politică să facă pasul înapoi și să lase locul tinerilor, cei care trebuie să decidă calea pe care trebuie să o urmăm. Mă bucur că la Ramna comunitatea va putea beneficia din plin de entuziasmul și expertiza lui Tavi și că avem și noi, ecologiștii, șansa să dovedim tuturor că avem oameni de valoare” a declarat Valentin Armașu, președintele PER Caraș-Severin.

PER – Caras Severin

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

RO: Folosim "cookie" pentru ca Uniunea Europeana isi manifesta prostia prin orice mijloace. Oricum, noi credem in libertatea internetului, utilizarea sa responsabila si din acest motiv nu simtim nevoia sa enervam inutil oamenii. Pentru viitor, la urmatoarele alegeri Euro-Parlamentare, va recomandam sa ganditi mult mai mult cu propriul vostru cap. Utilizam cookie-uri pentru a fi siguri ca va oferim cea mai bună experiență pe site-ul nostru. Dacă continuați să utilizați acest site vom presupune că sunteți mulțumit de acesta situatie.
Pentru mai multe informatii va invitam in pagina "Privacy Policy"...
EN: We use "cookies" because the European Union expresses stupidity by any of means. However, we believe in the freedom of the Internet, use his with responsibility and don't feel the need to disturb people unnecessarily. For the future, to the next European Parliamentary Elections, we should think much more with our own head. We use cookies to ENSURE That we Provide the best experience on our website. If you continue to use our site you will must to accept this situation.
For more information, please visit the "Privacy Policy" page ...

Close