POLITICIENII ROMANI
Constitutia garanteaza libertatea exprimarii

Cupa Romaniei la volei pe plaja, inca un trofeu pentru cei din Otelu Rosu

Un week end de foc pentru jucatoarele de pe Valea Bistrei si o victorie spectaculoasa

Cupa Romaniei la volei pe plaja, desfasurata in acest week end in statiunea 2 Mai de pe litoralul romanesc, s-a incheiat cu inca o victorie de prestigiu pentru cele doua jucatoare din Otelu Rosu, Ioana Alexandra Ordean si Adina Stanciu reusind sa invinga echipa clubului CSU ASE Bucuresti si sa aduca trofeul pentru prima oara in micul oras banatean.

Inca o victorie pentru voleiul din Otelu Rosu
Inca o victorie pentru voleiul din Otelu Rosu

“Finala desfasurata astazi pe plaja statiunii 2 Mai a fost una spectaculoasa, ne-a declarat antrenorul Raul Oprisor, jucatoarele noastre s-au mobilizat din nou dupa un an dificil in care am avut competitii importante, practic in fiecare luna a sezonului de vara am participat la cate o competitie sau cate un trofeu si rezultatele le-ati relatat pe larg”.

Cupa Romaniei la volei pe plaja
Cupa Romaniei la volei pe plaja

La doar doua saptamani dupa castigarea titlului de vicecampioane ale Romaniei, jucatoarele clubului sportiv din Otelu Rosu au participat la Cupa Romaniei, turneul de volei pe plaja desfasurat in statiunea costanteana 2 Mai si au reusit o victorie pe deplin meritata, victoria impotriva echipei bucurestene fiind cu atat mai importanta cu cat aceaste este considerata una dintre cele mai bune din Europa.

Primarul Luca Malaiescu ne-a declarat ca: “Sunt deosebit de mandru pentru fetele din orasul nostru, este o victorie ce demonstraza ca pasiunea poate sa aduca succesul indiferent cu cine te confrunti si in ce sport o faci. Clubul nostru este unul format din cateva discipline iar administratia locala, Consiliul Local si Primaria, fac eforturi pentru a le pastra competitive. Le felicit pe jucatoarele noastre, pe antrenori si pe toti cei ce fac parte din echipele orasului, ne mobilizam si sunt sigur ca vor urma alte victorii”.

Asa cum am mai spus, competitie dupa competitie, partida dupa partida si cu multa ambitie, la Otelu Rosu se dezvolta un club care chiar daca are numai cateva discipline le aduce in prim planul sportului romanesc.

© Matei DONEA – 3 Septembrie 2023

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

1 Comment
  1. Advertoriale says

    Inca o victorie de prestigiu pentru echipa din Otelu Rosu! Este deosebit de clara dovedirea talentului si determinarii acestor jucatoare minunate si a muncii echipei antrenorilor care au reusit sa aduca succesul in orasul lor. Cupa Romaniei este un trofeu important de adaugat palmaresului lor si o mare recompensa pentru numeroasele victorii de companii la turnee pe litoralul romanesc. Le urez acestor talentate jucatoare toate bunele in carierele lor viitoare!

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

RO: Folosim "cookie" pentru ca Uniunea Europeana isi manifesta prostia prin orice mijloace. Oricum, noi credem in libertatea internetului, utilizarea sa responsabila si din acest motiv nu simtim nevoia sa enervam inutil oamenii. Pentru viitor, la urmatoarele alegeri Euro-Parlamentare, va recomandam sa ganditi mult mai mult cu propriul vostru cap. Utilizam cookie-uri pentru a fi siguri ca va oferim cea mai bună experiență pe site-ul nostru. Dacă continuați să utilizați acest site vom presupune că sunteți mulțumit de acesta situatie.
Pentru mai multe informatii va invitam in pagina "Privacy Policy"...
EN: We use "cookies" because the European Union expresses stupidity by any of means. However, we believe in the freedom of the Internet, use his with responsibility and don't feel the need to disturb people unnecessarily. For the future, to the next European Parliamentary Elections, we should think much more with our own head. We use cookies to ENSURE That we Provide the best experience on our website. If you continue to use our site you will must to accept this situation.
For more information, please visit the "Privacy Policy" page ...

Close