POLITICIENII ROMANI
Constitutia garanteaza libertatea exprimarii

Magda Lungu, promit sa ma dedic in totalitate orasului

Sustinuta de un numar important de liberalii, Magda Lungu si-a lansat aseara in Otelu Rosu candidatura la primaria orasului la apropiatele alegeri locale si a reusit sa realizeze un eveniment deosebit, impletind personalitati consacrate ale politicii romanesti alaturi de tineretea localnicilor.

Otelu Rosu, lansare Magda Lungu - PNL
Otelu Rosu, lansare Magda Lungu – PNL

Simpatizantii candidatei au umplut pana la refuz sala de festivitati in care s-a organizat actiunea si alaturi de Magda Lungu au mai fost prezentati candidatii liberali pentru primariile localitatilor de pe Valea Bistrei.

Reactinand in fata asistentei, Iustina Turnea – Secretarul General al PNL-ului carasan, a spus ca acest lucru ii da speranta ca Magda Lungu va fi noul primar al orasului. Pentru ca este tanara, este femeie sunt avantaje ce o vor ajuta sa castige competitia: ”Toate femeile stiu sa fie bune gospodine acasa dar stiu si ce este mai bine pentru familia si comunitatea in care traiesc, chiar mai bine decat un barbat”.

Otelu Rosu, lansare Magda Lungu - PNL
Otelu Rosu, lansare Magda Lungu – PNL

In randurile celor ce au participat la prezentarea de ieri seara au mai putut fi remarcati Jaro Marsalic, Horia Irimia, Valeria Schelean, Marcel Vela si fostii ministri Mariana Cimpeanu si Lucia Varga.

Magda Lungu ne-a spus intr-o scrisoare deschisa: Cu sprijinul colegilor din Partidul National Liberal candidez la functia de Primar al orasului Otelu Rosu pentru ca localitatea are nevoie de o schimbare in bine. Are nevoie de proiecte pentru dezvoltare, de investitii pentru comunitatea noastra, de atragerea investitorilor pentru a crea locuri de munca.

Proiectul meu se vrea a fi un proiect adresat oamenilor, locuitorii sunt cele mai de pret bunuri ale orasului. Promisiunile ce au ca baza minciuna nu ne pot aduce bunastare, ne aduc doar cateva minute de fericire urmate de suferinte in anii ce vin.

Va propun sa transformam impreuna administratia locala intr-o administratie transparenta si capabila sa ofere o dezvoltare consolidata, o cheltuirea corecta si responsabila a banului public. Din aceste motive imi doresc un proiect in care fiecare dintre voi sa se regaseasca.

lansare-magda-lungu_pnl-3Am convingerea ca dezvoltarea orasului nostru se poate realiza doar printr-un parteneriat puternic intre administratia locala si cetatean, intre administratia locala si mediul de afaceri. Voi fi motorul unei administratii deschise si voi indrepta intreaga activitate a aparatului administrativ catre cetatean. Vreau, prin aceasta, sa redeschid caile de comunicare prin care sa se raspunda rapid nevoilor cetatenilor.

Este nevoie de aceasta schimbare si imi doresc sa trec impreuna cu durnneavoastra de la o administratie pasiva in rezolvarea problemelor, la o forma de administratie activa, care sa stie sa asculte si sa rezolve problemele tuturor.

Nu incerc sa gasesc vinovati, incerc sa identific si sa gasesc solutii cu privire la problemele actuale ale orasului.

Reprezint generatia tanara si sunt un candidat ambitios care prefera sa spuna un adevar simplu si bazat pe realitate in locul unei minciuni elaborate, aducatoare de profit. Nu promit decat un singur lucru, sa ma dedic in totalitate pentru si in slujba dumneavoastra, a tuturor.

Otelu Rosu, lansare Magda Lungu - PNL
Otelu Rosu, lansare Magda Lungu – PNL

Am sustinut comunitatea, atunci cand am detinut functia de viceprimar, o sustin in prezent. Am luat decizia de a candida la functia de primar pentru faptul ca sunt un candidat puternic, corect si am alaturi o echipa de consilieri pregatiti pentru a lucra la proiectele ce pot aduce schimbarea in bine a urbei noastre.

Pentru mine oamenii sunt importanti, de aceea consider ca adrninistratia locala trebuie sa reprezinte interesele oamenilor!

Cu simpatie pentru flecare dintre voi, Magda Lungu a adaugat la incheierea prezentarii sale: ”M-am nascut, am crescut in Otelu Rosu si am revenit ascasa dupa absolvirea facultatii. Am decis sa candidez pentru ca sunt un om tanar, onest, care nu mai accepta promisiuni fara acoperire. Sunt dezamagita de ceea ce vad si nu ma mai impresioneaza asfaltarile de ultim moment sau construirea unei fantani arteziene. Nu sunt ca altii, eu promit doare ce pot face. De aceea va cer sa alegeti viitorul!”

© Matei DONEA – 16 Mai 2016

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

1 Comment
  1. Anonim says

    Dacă asta va ajunge “primar” , tot ce va funcționa mai bine in oraș ca fi cantina familiei ei !

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

RO: Folosim "cookie" pentru ca Uniunea Europeana isi manifesta prostia prin orice mijloace. Oricum, noi credem in libertatea internetului, utilizarea sa responsabila si din acest motiv nu simtim nevoia sa enervam inutil oamenii. Pentru viitor, la urmatoarele alegeri Euro-Parlamentare, va recomandam sa ganditi mult mai mult cu propriul vostru cap. Utilizam cookie-uri pentru a fi siguri ca va oferim cea mai bună experiență pe site-ul nostru. Dacă continuați să utilizați acest site vom presupune că sunteți mulțumit de acesta situatie.
Pentru mai multe informatii va invitam in pagina "Privacy Policy"...
EN: We use "cookies" because the European Union expresses stupidity by any of means. However, we believe in the freedom of the Internet, use his with responsibility and don't feel the need to disturb people unnecessarily. For the future, to the next European Parliamentary Elections, we should think much more with our own head. We use cookies to ENSURE That we Provide the best experience on our website. If you continue to use our site you will must to accept this situation.
For more information, please visit the "Privacy Policy" page ...

Close